Aktualności
Regranulacja włókniny z drutami w...
23 października 2020

Zapraszam do obejrzenia filmu pokazującego proces regranulacji odpadów z włókniny PP. Do tego zadania została użyta  maszyna SGRAN firmy NGR. Rozwiązanie NGR to połącznie szredera i wytłaczarki w jednym systemie o wysokiej wydajności i o niskim zużyciu energii w stosunku do systemów z zagęszczarką. Dodatkową zaletą w tym przypadku jest także rozdrabnianie znajdującego się odpadach drutu metalowego.

[ Więcej ]
Urządzenia do oczyszczalni ścieków ALFA...
21 października 2020

Informację tę przekazujemy do osób zainteresowanych usprawnieniem oczyszczania ścieków w swoich zakładach. Otóż firma Alfa Laval rozpoczęła promocję wirówki dekantacyjnej ALDEC G3  z unikalną technologią VecFlow. Dekantery te ograniczają zużycie energii oraz optymalizują koszty OPEX  w zakresie odwadniania i zagęszczania osadów ściekowych.

[ Więcej ]
Linie do przetwórstwa konopii TURATTI
20 października 2020

Firma Turatti wprowadziła na rynek linie dedykowane do przetwórstwa liści konopi https://home.turatti.com/en/nutraceutical-division/

[ Więcej ]
Używana linia do mycia hdpe...
15 października 2020

W wyniku wymiany przez jednego z klientów firmy HERBOLD starej linii do mycia HDPE na nową, również Herbold, oferujemy tę używaną linię do sprzedaży. Linia znajduje się w tej chwili w zakładzie Herbold w Meckesheim. Niektóre z urządzeń linii można uruchomić i przeprowadzić na nich produkcję testową.

Wydajność linii dla HDPE 1t/h.

[ Więcej ]
Małe maszyny przetwórcze TURATTI
14 października 2020

Firma Turatti (www.turatti.com) od 150 lat dostarcza kompletne linie do warzyw liściastych i korzeniowych oraz pojedyncze urządzenia do przetwórstwa owoców.

W swojej ofercie Turatti posiada również małe urządzenia przetwórcze gotowe do natychmiastowej dostawy.

[ Więcej ]
Nowy system suszenia pojemników po...
8 października 2020

Prezentujemy nowy system suszenia torebek i pół-sztywnych pojemników firmy LAN Handling Technologies (www.lanhandling.com) po sterylizacji w autoklawach. Jego połączenie z automatycznym rozładunkiem koszy daje następujące korzyści:
- wysuszenie do 0,02 g wody na opakowaniu
- 50% zajmowanej powierzchni w stosunku do systemów tradycyjnych
- wysoka efektywność energetyczna dzięki bardzo skoncentrowanemu przepływowi powietrza
- brak emisji wilgotności
- przyjazn...

[ Więcej ]
Maszyny do laminowania tacek firmy...
7 sierpnia 2020

Wraz ze wzrostem popularności opakowań ekologicznych firma Hamer wprowadziła na rynek maszynę do laminowania tacek z pulpy celulozowej lub innych biodegradowalnych materiałów.

Ta w pełni automatyczna linia pozwala nam zaimpregnować każdą tacę wykonaną z trwałego materiału cienkim arkuszem z tworzywa sztucznego takim jak PLA, co pozwala nam uzyskać opakowanie w 100% biodegradowalne. Dodatkowo nałożenie cienkiej folii pozwala nam na przygotowanie opakowań do kontaktu ze świeżą ży...

[ Więcej ]
Projekt opakowań monomateriałowych total PE...
4 sierpnia 2020

Z przyjemnością prezentujemy efekt współpracy 6 firm nad wyprodukowaniem nowych, , wysokobarierowych, elastycznych opakowań z jednego materiału, specjalnie zaprojektowanych z myślą o ich późniejszym recyklingu.

Jednym z partnerów pracujących nad projektem jest nasz dostawca, firma ELBA która opracowała technologię do przetwarzania gotowych rolek folii w woreczki i torebki.

[ Więcej ]
Usługi dla maszyn pakujących w...
23 lipca 2020

Chcemy poinformować, że rozpoczęliśmy świadczenie usług związanych z maszynami pakującymi w folię termokurczliwą produkowanych przez takie firmy jak Zambelli, Krones, KHS, Dimac, SMI, Atlanta, Acmi, Ocme i inne. Oferowane przez nas usługi to:
1. Serwis techniczny tych maszyn
2. Szkolenie z ich obsługi
3. Optymalizacja kosztów zużycia folii na tych maszynach.

[ Więcej ]
Maszyna do produkcji blistrów firmy...
9 lipca 2020

W uzupełnieniu do bardzo dynamicznego rozwoju produkcji maszyn do wytwarzania tacek z pulpy (z ewentualną laminacją) firma Hamer ciągle udoskonala też swoje podstawowe produkty, z których znana jest od lat, czyli linie do produkcji blistrów.

Film pokazujący pracę najnowszej wersji maszyny do produkcji blistrów BPC23.

BPC23, w zależności od konfiguracji i konkretnego pakowanego wyrobu, może wykonywać wszystkie niezbędne operacje związane z produkcją blistrów począ...

[ Więcej ]
Szybka aseptyczna nalewaczka bag in...
30 czerwca 2020

Chcemy poinformować, że firma Alfa Laval – będąca m.in. producentem nalewaczek aseptycznych w worki – posiada aktualnie praktycznie gotową do wysyłki szybką aseptyczną nalewaczkę w bag in boxy HS-LA. Praktycznie gotową oznacza, że maszyna jest pracująca, ale być może, w zależności od zapotrzebowania przyszłego użytkownika konieczna będzie pewna modyfikacja jej aktualnej konfiguracji (np. typ korka, typ przepływomierza itp.). Do maszyny może być dostarczona automatyczna kartoniarka z (lub bez)...

[ Więcej ]
Regranulacja z zagęszczarką firmy NGR
29 czerwca 2020

Firma NGR, która na rynku regranulacji znana jest przede wszystkim z unikalnego systemu łączącego w jednej maszynie szreder i wytłaczarkę w ułożeniu prostopadłym (maszyny typu S:GRAN) sprzedaje ostatnio coraz więcej systemów bazujących na tradycyjnym połączeniu wytłaczarki z zagęszczarką (maszyny typu C:GRAN), które przeznaczone są do materiałów zawilgoconych.

Wytłaczarki z zagęszczarką typu C:GRAN możliwe są w różnych konfiguracjach i dla rozmaitych zastosowań. Przykładowo pod...

[ Więcej ]
Regenerowane autoklawy obrotowe SURDRY do...
19 czerwca 2020

Chcemy poinformować o możliwości zakupu jednego, dwóch lub trzech mało używanych (od 1000 do 2800 godzin) autoklawów obrotowych Surdry. Wraz z ich zakupem istnieje też możliwość ich przystosowania do istniejących koszy (lub tacek) i wózków kupującego lub też zakupu nowych lub używanych koszy (lub tacek) i wózków. Możliwy jest też zakup automatycznego załadunku i rozładunku koszy.

Surdry www.surdry.com jest produce...

[ Więcej ]
Linie nalewające OPTIMA
21 maja 2020

Chcemy poinformować, że w ostatnim czasie zaczęliśmy pracować dla niemieckiej firmy OPTIMA (https://www.optima-packaging.com/en) która dostarcza maszyny z obszaru napełniania – zamykania – kartonowania (płyny i sypkie). Maszyny Optima mają zastosowanie głównie w sytuacjach, w których dla użytkownika przy wyborze maszyny najważniejsze są kryteria takie jak:
- najwyższe możliwe standardy bezpieczeństwa
- dokładność nalewania (płynó...

[ Więcej ]
Regranulacja na dwuślimakowej wytłaczarce ICMA
21 kwietnia 2020

W coraz większej liczbie zastosowań typowe jednoślimakowe wytłaczarki nie są w stanie wyprodukować dobrej jakości regranulatu. Dzieje się tak, gdy użytkownik chce osiągnąć np. następujące cele:
- doskonale wymieszać kilka różnych tworzyw lub kilka odmian jednego tworzywa o różnych właściwościach np. o różnych MFI
- dodać i doskonale wymieszać składniki mineralne np. kredę
- doskonale odgazować odpad
- uzyskać jak najmniejszą degradację odpadu
- zminimalizowa...

[ Więcej ]
FAS produkcja fartuchów foliowych
10 kwietnia 2020

Pragniemy przypomnieć, że jeden z naszych dostawców, szwedzki producent rolomatów, firma FAS dostarcza również maszyny do produkcji fartuchów foliowych. Wykorzystanie specjalnego wykrojnika FC500/A, dedykowanych narzędzi i nawijaka SP500 pozwala na produkcję fartuchów foliowych o różnych grubościach i z różnych rodzajów folii. Mamy również doświadczenie w produkcji fartuchów z folii biodegradowalnych.

Przedstawiamy wideo prezentujące produkcję fartucha na maszynie FAS:
<...

[ Więcej ]
TNA/NID modernizacja i ulepszanie maszyn...
8 kwietnia 2020

Dla producentów wyrobów cukierniczych korzystających z urządzeń formujących NID MOGUL firma TNA, właściciel marki NID, ma propozycję oferty na modernizację i unowocześnienie istniejących maszyn.

Pod poniższym linkiem znajdą Państwo prezentację z opisem możliwych modyfikacji.

TNA NID UPGRADES 2020

Jeśli po zapoznaniu z materiałem będą Państwo mieli jakiek...

[ Więcej ]
Automatyczne odszypułkowanie truskawki TURATTI
7 kwietnia 2020

Sezon Truskawkowy blisko!

Przedstawiamy maszynę Frazer firmy TURATTI

Maszyna może odszypułkować 200-300kg truskawki na godzinę zależnie od wielkości truskawki.

Działanie maszyny jest bardzo proste. Do pozycjonowania truskawki potrzeba operatorów (max 4) Truskawka po położeniu w otworze jest trzymana przez podciśnienie wytworzone pod przenośnikiem. Wielkość otworów jest do wyboru zależnie od typu truskawki.
Transporter przenosi truskawkę w st...

[ Więcej ]
Maszyna testowa NXTGRAN
27 marca 2020

Pragniemy poinformować, że w naszym centrum technicznym firmy NGR uruchomiona została do Państwa dyspozycji maszyna testowa nowej generacji NEXT GRAN 85-70. Jesteśmy przygotowani do przetestowania wszelkiego rodzaju materiałów. Poniżej konfiguracja maszyny dla wykonanego testu dla 3 warstwowej folii LDPE z metalizą i zawartością LLDPE

• Szreder: 700 mm
• Extruder: 85 mm
• Podwójna strefa odgazowania
• Granulator HD Pelletizer
• Filtracja: Screen Chan...

[ Więcej ]
czyszczenie, polerowanie, nabłyszczanie i powlekanie...
24 lutego 2020

Firma TNA, właściciel marki NID, oferuje producentom wyrobów cukierniczych urządzenia do czyszczenia, polerowania, nabłyszczania i powlekania cukrem.

- NID Turbo Sugar Coater to automatyczny system do ciągłego, w pełni kontrolowanego powlekania cukrem galaretki skrobiowej i wyrobów cukierniczych na bazie gumy – więcej informacji:

[ Więcej ]

Zaproszenie na targi ProSweets
29 stycznia 2020

Zapraszamy na stoisko firmy TNA
- Hala 10.1 Stoisko G050
- Targi Pro Sweets
- Kolonia w Niemczech
- Od 2 do 5 lutego.

Firma TNA jest producentem m.in. następujących urządzeń dla przemysłu cukierniczego:

- kompletnych linii mogul NID lub poszczególnych elementów linii
https://www.ricco.com.pl/oferta/przemysl-spozywczy/tna-arcall-nid/linie-mogul-do-formowania-cukierkow/

-systemów pakowania pionowego Robag (naważarki...

[ Więcej ]
Pokaz drukarki SERVOCUP firmy OMSO
22 stycznia 2020

Zapraszamy na indywidualną prezentację drukarki flexograficznej Servocup firmy OMSO na kubeczkach termoformowanych. Jest to niepowtarzalna okazja zobaczenia maszyny do nadruku fleksograficznego w technologii Wet-on-Dry.

Podczas dni otwartych, które odbędą się w dniach 20.02- 30.04 2020 r. będzie okazja ocenić jakość druku, niezawodność oraz szybkość produkcji i zmiany formatu.

Z przyjemnością zaoferujemy również dedykowaną demonstrację. Po wybraniu wzoru z dostęp...

[ Więcej ]
Regranulacja odpadów siatki PET PE...
11 stycznia 2020

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z serii "najlepsze praktyki w procesie regranulacji odpadów". Aplikacją, którą teraz chcemy zaprezentować to siatki oraz pasy PET/PE. Ten materiał może sprawiać problemy i jest trudny w regranulacji.
Dzięki zastosowaniu rozwiązania firmy NGR S:GRAN udaje się regranulować ten materiał z sukcesem, wykorzystując unikalną technologię łączącą szreder i wytłaczarkę w jednej platformie.

Takie połączenie w rozwiązaniu S:GRAN pozwala osiąg...

[ Więcej ]
Stacja magazynowania aseptycznego firmy DIZIOINOXA
28 listopada 2019

Zachęcamy do obejrzenia filmu pokazującego kompletną stację aseptycznego magazynowania soków i przecierów wykonaną przez firmę DizioInoxa dla firmy Zuegg w Luogosano we Włoszech.

Film można obejrzeć tutaj

Zakres dostawy po stronie DizioInoxa obejmował:

* 52 zbiorniki aseptyczne AISI 304 L, 90 ton każdy
* schody i podesty ze stali nierdzewnej
[ Więcej ]

Regranulacja odpadów włókien PA firmy...
26 listopada 2019

Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazującego proces regranulacji odpadów z włókien poliamidowych na maszynie S:GRAN firmy NGR. Rozwiązanie NGR to połącznie szredera i wytłaczarki w jednym systemie o wysokiej wydajności i o niskim zużyciu energii w stosunku do systemów z zagęszczarką.

NGR ma wieloletnie doświadczenie w pracy z poliamidem. Firma opracowała specjalną konstrukcję ślimaka i powłokę powierzchniową dla tego materiału. Dzięki temu jesteśmy w stanie osiągać duże wydajnoś...

[ Więcej ]
zaproszenie na targi BRAU BEVIALE
4 listopada 2019

W dniach 12-14 listopada w Norymberdze odbywają się targi Brau Beviale.
Wśród wystawców będą też firmy, które reprezentujemy w Polsce:

• FERRUM (hala 8, stoisko 8-318), producent zamykarek do puszek www.ferrum.net
• HEUFT (hala 8, stoisko 8-101), producent maszyn do inspekcji opakowań pustych i pełnych oraz etykieciarek www.heuft.com
• PETEK (hala 7, stoisko 7-449), producent pasteryzatorów tunelowych www.petek.si
• TRANSPAK (hala 7, stoi...

[ Więcej ]
Zaproszenie na targi K
7 października 2019

W dniach 16-23 października w Dusseldorfie odbywają się targi K. Wśród wystawców będą też firmy, których przedstawicielstwem w Polsce jest Ricco:
ELBA hala 3/D36 maszyny do produkcji torebek i worków
FAS hala 3/D20 rolomaty

HAMER hala 4/E11 linie do produkcji blistrów i pakowania w blistry
OMSO hala 4/B44 drukarki do tubek i butelek

ETTLINGER hall 9/C30 filtry ciągłe
HERBOLD hala 9/B42 linie i maszyny do recyklingu odpadów
NGR h...

[ Więcej ]
Zaproszenie na targi SYMAS
30 września 2019

Zapraszamy na nasze stoisko na targach SYMAS 2019 (obsługa materiałów sypkich) w Krakowie

Hala Wisła stoisko B59
(w tym samym miejscu, co zawsze)
- środa 1 października w godzinach 9:30 – 16:30
- czwartek 2 października w godzinach 9:30 – 15:30

Na naszym stoisku wystawiana będzie instalacja transportu pneumatycznego niemieckiej firmy Solids. Przykładową wizualizację zakresu dostawy firmy Solids można zobaczyć..

[ Więcej ]
Nowy system pakujący TNA
2 sierpnia 2019

W dniu wczorajszym przekazaliśmy informacje dotyczącą sprzedaży 2 identycznych, kompletnych systemów pakujących typu Robag firmy TNA

Obie maszyny zostały już sprzedane.

W związku z tym firma TNA przygotowała promocyjną ofertę do końca sierpnia na NOWY system pakujący typu Robag w cenie 135 tys. euro.

Zainteresowanym przypominamy, że Robag jest jedynym system na świecie będącym w eksploatacji od wielu lat w setkach egzemplarzy, w kt...

[ Więcej ]
Używany system pakujący TNA do...
1 sierpnia 2019

W związku z wymianą u jednego z brytyjskich klientów starszych systemów pakowania na nowe firma TNA posiada aktualnie w sprzedaży 2 identyczne, kompletne systemy pakujące typu Robag.

Robag rotary double jaw
Naważarka TNA 314
Detektor metalu
Rok produkcji 2002
Warunki użytkowania: zakład cukierniczo-piekarniczy, obie maszyny pracowały 2 dni w każdym tygodniu
Prędkość robocza...

[ Więcej ]
Krajalnica Hera TURATTI
3 lipca 2019

Firma Turatti od 150 lat dostarcza kompletne linie do warzyw liściastych i korzeniowych oraz pojedyncze urządzenia do przetwórstwa owoców.

Aktualnie Turatti posiada do natychmiastowej sprzedaży kilka uniwersalnych krajalnic HERA w promocyjnej cenie 22.000 euro.

Opis krajalnicy dostępny po kliknięciu tutaj

[ Więcej ]
Małe maszyny przetwórcze TURATTI
3 czerwca 2019

Firma Turatti  od 150 lat dostarcza kompletne linie do warzyw liściastych i korzeniowych oraz pojedyncze urządzenia do przetwórstwa owoców.

W swojej ofercie Turatti posiada również małe urządzenia przetwórcze gotowe do natychmiastowej dostawy..

[ Więcej ]
Zaproszenie na targi Plastpol 2019
13 maja 2019

Zapraszamy na nasze stoisko na targach Plastpol 2019 w Kielcach

Hala C stoisko 29
(w tym samym miejscu, co zawsze)
od wtorku 28 maja do piątku 31 maja
w godzinach 10:00 – 17:00
(w piątek do 14:00)

Nasza firma oferuje szeroki zakres urządzeń i linii renomowanych firm zagranicznych dla przetwórstwa tworzyw sztucznych.

W tym roku na stoisku prezentować będziemy rolomat Euroline z odwijakiem i banderolownicą...

[ Więcej ]
dni otwarte w AMUT –...
16 kwietnia 2019

Zapraszamy na dni otwarte 7-8 maja do firmy Amut do zakładu znajdującego się pod adresem Via Cameri,16; 28100 Novara, Włochy.

W trakcie tych dni otwartych zaprezentowana zostanie najnowsza linia do produkcji folii stretch wyposażona w unikalny system sterowania zapamiętujący i odtwarzający kompletne ustawienia linii łącznie z linią zamarzania (frost line).

Szczegóły linii można zobaczyć...

[ Więcej ]
AMUT innowacyjny system do powtarzania...
5 kwietnia 2019

W dniach 8-10 kwietnia w Barcelonie odbywa się konferencja Stretch and Shrink Film.

Jednym z prezenterów jest Sasa Davidovic z AMUT, który przedstawia prezentację na temat nowego systemu Q CATCHER instalowanego na liniach do produkcji folii stretch firmy Amut. System zapamiętuje wszystkie parametry produkcyjne – receptury materiałowe, temperatury, ciśnienia, grubości, rodzaje nawijania na rolkach itp. – które pozwalają na wyprodukowanie folii o tych samych parametrach mechanicz...

[ Więcej ]
FAS rolomat dostępny pod koniec...
15 lutego 2019

W imieniu firmy FAS informujemy, że nieoczekiwanie pojawił się na sprzedaż nowy rolomat, który będzie gotowy do odbioru pod koniec marca. Jest to model Euroline 2.0 BWU900 do standardowych worków foliowych...

[ Więcej ]
Zmiany własnościowe w firmie NGR
15 stycznia 2019

Z przyjemnością informujemy, że w grudniu 2018 roku firma Ingka Group została 25% udziałowcem firmy NGR, austriackiego producenta technologii i urządzeń dla branży recyklingu tworzyw sztucznych.

Grupa Ingka Jest największym na świecie operatorem sklepów IKEA, obsługującym 367 placówek w 30 państwach i zatrudniającą 158 500 współpracowników...

[ Więcej ]
TNA Innowacyjny system transporterów
8 stycznia 2019

Jednym z najbardziej innowacyjnych i najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń firmy TNA, dla której Ricco jest przedstawicielem w Polsce jest system transportu poziomego roflo.

Co to jest TNA roflo HM 3?
Jest to poziomy, niewibracyjny system przenośnikowy, a więc służący do transportu produktów delikatnych i kruchych minimalizując ich degradację, utratę smaku i pozostawiając ich naturalny aromat. Dla danej konfiguracji przenośników istnieje wiele jej możliwych...

[ Więcej ]
Kontakt
Kontakt
DANE TELEADRESOWE

RICCO INTERNATIONALTRADE & CONSULTANCY


ul. Reymonta 34


05-082 Latchorzew


tel.: 22 867 8450


ricco@ricco.com.pl

Formularz kontaktowy

„Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu zamówienia danych osobowych będzie firma Ricco. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu realizacji zamówienia oraz na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu wystawienia faktury oraz uwzględnienia faktury w dokumentacji księgowej administratora. Dane będą przetwarzane do upływu przedawnienia roszczeń z tytułu zawartej umowy, a wystawione faktury w ramach dokumentacji księgowej przez okres wymagany przez przepisy prawa. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do złożenia zamówienia.” Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.”

25307
DANE TELEADRESOWE

RICCO INTERNATIONALTRADE & CONSULTANCY


ul. Reymonta 34


05-082 Latchorzew


tel.: 22 867 8450


ricco@ricco.com.pl

Formularz kontaktowy

„Administratorem podanych przez Ciebie w formularzu zamówienia danych osobowych będzie firma Ricco. Dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu realizacji zamówienia oraz na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu wystawienia faktury oraz uwzględnienia faktury w dokumentacji księgowej administratora. Dane będą przetwarzane do upływu przedawnienia roszczeń z tytułu zawartej umowy, a wystawione faktury w ramach dokumentacji księgowej przez okres wymagany przez przepisy prawa. Będziesz mieć prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach określonych w art. 16 – 21 RODO. Jeżeli uznasz, że Twoje dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będziesz mógł wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do złożenia zamówienia.” Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.”

25307
Partnerzy
Partnerzy

ALFA LAVAL

BMA

ELBA

ETTLINGER

FAS

FERRUM

HAMER

HARPER

HERBOLD

HEUFT

ICMA

MAKLAUS

MULTIPOND

NGR

OSMO

PETEK

SOLIDS

STORCI

SURDRY

TNA

TRANSPAK

TURATTI

VOLLENDA

ZAMBELLI

[bazo-company]